Dvojtvárnosť alebo úmysel KDH?

Autor: Peter Nováček | 28.11.2011 o 16:14 | (upravené 28.11.2011 o 20:41) Karma článku: 7,11 | Prečítané:  961x

Dnes som písal diskusný príspevok k jednému blogu, kde autor nazval protestujúcich lekárov chamtivými nenažrancami. Priznám sa, že písanie mi ide ťažko, článok, ktorý niekdo napíše za pár minút, mne trvá celé hodiny. To preto, že pre svoje názory hľadám argumenty, vyhľadávam aj niekoľko rokov staré informácie, premýšľam nad každým slovom. A tiež sa priznám, že nemám rád "pánbíčkárov"- tak volal môj otec ľudí, ktorí sa tvárili že sú strašne pobožní a pritom to boli tí najväčší gauneri- takže tento článok nie je nestranný ale naopak, je jednostranne zaujatý proti "pánbíčkárom" z KDH.

Pri písaní spomínaného príspevku sa mi zrazu usporiadali rôzne útržky informácií, myšlienok, správ, blogov do jasného obrazu - ako keď skladáte puzzle a vložíte jeden kritický kúsok a potom to už ide samo. KDH, ktorého hlavnú agendu tvorí ochrana ľudského života(zákaz interupcií, zákaz eutanázie) ovláda tri rezorty: dopravu, vnútro a zdravotníctvo. A v týchto troch rezortoch robia ministri všetko pre to, aby sa úmrtnosť na Slovensku zvýšila. V rezorte dopravy je to v leteckej doprave obsadenie Leteckého úradu neschopnými úradníkmi, čo už takmer viedlo k leteckým nešťastiam, v cestnej doprave je to budovanie najkratších možných odbočovacích a prípojných pruhov na diaľniciach, zlé, mätúce dopravné značenie a neopravovaný povrch ciest, čo prispieva ku vzniku kolíznych situácií a v železničnej doprave neochota železníc budovať signalizáciu aj na tých železničných priecestiach, kde už viacnásobne prišlo k smrteľným nehodám (a to sú len tie veci, ktoré sa dostali do médií). 

V rezorte vnútra je to hlavne príkaz policajného prezidenta na informovanie médií o rozmiestnení policajných hliadok a radarov, čím rapídne klesajú šance odhaliť cestného piráta - zabijaka ešte predtým, než niekoho zabije. Tu je zaujímavé, že Spišiak deklaruje neúprosný boj s mafiou, pričom za 22 rokov zavraždila mafia na Slovensku okolo 20 ľudí, z toho bolo 10 pápayovcov a na slovenských cestách ročne zahynie okolo 700 osôb a najčastejšou príčinou smrteľných nehôd je neprimeraná rýchlosť. A keďže napriek tomuto Spišiakovmu príkazu počet obetí na cestách klesal, museli zmeniť zákon tak, že ťažkým priestupkom už nie je prekročenie povolenej rýchlosti o 20 km/hod, ale až o 30.

Rezort zdravotníctva je čerešničkou na torte týchto snáh KDH o čo najväčší počet úmrtí Slovákov: Transformáciou nemocníc na akciové spoločnosti pri zachovaní súčasného spôsobu financovania zdravotníctva by sa nemocničná starostlivosť stala pre veľkú časť Slovákov finančne nedostupnou, pretože v súčasnosti nemocnice ošetria a hospitalizujú všetkých pacientov, ktorí to potrebujú, dokonca aj bezdomovcov bez zdravotného poistenia, a to aj vtedy, ak im za poskytnutú liečbu poisťovna uhradí len zlomok skutočných nákladov. Preto prichádza k zadlžovaniu štátnych nemocníc. Nemocnice, ktoré sú už dnes akciovkami, teraz posielajú pacientov s drahou liečbou, ktorú by im poisťovňa nezaplatila, do najbližšej štátnej nemocnice. Kam ich budú posielať potom, keď všetky nemocnice budú akciovými spoločnosťami a nebudú môcť vytvárať dlhy? Neviem, čo je na tomto také nepochopiteľné, že to nechápu ani novinári, ani 80% Slovákov? Veď nemocnice budú mať len tri možnosti: buď pacientovi potrebnú, ale drahú liečbu neposkytnú, alebo mu ju poskytnú, ak si pacient doplatí rozdiel medzi platbou od poisťovne a skutočnou cenou liečby, alebo bude znova vytvárať dlh, čo povedie k bankrotu a privatizácii nemocnice a potom bude mať pacient zas len prvé dve možnosti. Ak sa ešte Uhliarikovi podarí to, aby z nemocníc odišlo 2400 lekárov, tak má KDH vyhraté na celej čiare a Slováci budú kapať ako muchy v zime.

Spočiatku som si myslel, že motívom tejto snahy KDH je zníženie počtu dôchodcov a tým zníženie nákladov na vyplácanie dôchodkov, ale to zrejme nie je hlavný dôvod.

Myslím si, že hlavným dôvodom je globálne otepľovanie a tým spôsobené stúpanie hladín oceánov a morí s následným ubúdaním obývateľných plôch v prímorských krajinách. A ktorému európskemu štátu ubudne najväčšie percento územia? Predsa Holandsku, Dánsku a Taliansku. Kto je na Slovensku najbližším spojencom KDH? Predsa katolícka cirkev. A kde sídli jej hlava? V Taliansku!!!

Samozrejme, že na tejto skrytej genocíde Slovákov sa podieľajú aj ostatné politické strany, len to nerobia tak okato ako KDH. Veď ako je možné, že sa za 22 rokov od nežnej revolúcie nepodarilo politikom vyriešiť ani jeden problém Slovenskej spoločnosti? Prečo sa nevyriešili problémy v školstve? No predsa aby mladí ľudia odchádzali študovať do zahraničia a pokiaľ možno sa už nevrátili. Prečo sa likviduje slovenské poľnohospodárstvo? No predsa aby roľníci uvolnili pôdu, presťahovali sa do panelákových sídlisk a robili napoly zadarmo na páse v automobilke. Veď ako je ináč možné, že dánsky či holandský farmár, ktorý u nás hospodári na prenajatej pôde dokáže predať svoju produkciu so ziskom a náš farmár na vlastnej pôde nie? Prečo sa tu za 22 rokov nedokázalo nieto vyriešiť, ale ani len máličko zlepšiť problém s cigánmi žijúcimi v osadách? No predsa aby sa mladí ľudia z dedín v blízkosti osád odsťahovali do miest a tých starých osadníci za pár euro povraždia. Prečo predseda Strany Najslovenskejších Slovákov najskôr hlásil že cudzie nechceme a svoje si nedáme a keď vlastníci pôdy pod KIU, držiac sa tohto hesla nechceli svoju pôdu takmer zadarmo dať cudziemu, nazval ich hlúpimi sedliakmi? Prečo politici politici tak okato kradnú, že už nemajú ani snahu to dáko skryť? Lebo vedia, že tu už dlho nebudú a tak sa snažia uchmatnúť si, čo sa ešte dá.

P.S.: Myslíte si, že naši politici sú schopní niečo také sofistikované, ako je nenápadná genocída vlastného národa za účelom uvoľnenia územia pre iné národy,  vymyslieť a zrealizovať, alebo je to len výsledok ich hlúposti a neschopnosti? Ak je pravda to prvé, musíme uznať, že sa im darí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?